Kombinasjonen salte peanøtter og sjokolade er en fremragende kombinasjon om du ikke har smakt det enda. Jeg er veldig glad i peanøttsmør sånn generelt og en av mine favoritt sjokolader er Reese’s peanut butter cups – en av de få sjokoladene vi fikk lov til å spise når jeg bodde som barn i USA. De er ikke vanskelige å lage selv og ønsker du ikke eller har du ikke små konfektformer kunne du lage de i en firkantet form og skjært de opp i ruter etterpå.
du trenger for ca. 20 konfekter
- 100 g mørksjokolade
- 100 g melkesjokolade
- 80 g peanøttsmør
- en håndfull grovhakkede peanøtter
Smelt sjokoladene over vannbad og rør de sammen. Ha sjokoladen opp i en sprøytepose. Smelt peanøttsmøret slik at det blir flytende og hell det også over i en sprøytepose.
Sprøyt ca. en halv centimeter med sjokolade i hver konfektform. Sett kjølig 5-10 minutter til det har stivnet. Strø over litt hakkede peanøtter og fyll på med peanøttsmør. Sett kjølig 5-10 minutter til det har stivnet.
Fordel resten av sjokoladen over konfektene og strø med resten av de hakkede peanøttene. Sett kjølig til stivnet. Konfekten kan oppbevares i kjøleskapet eller i tett kakeboks – avhengig om du liker kalde, harde sjokolader eller myke.
Legg de gjerne i en konfektpose og gi de bort – de egner seg fint som en liten hjemmelagd gave!
Oh my god!!!!!
Og jeg som skal holde meg borte fra sånne fristelser!!!!!