Skal du ha fest for mange er det kjekt å kunne lage noe av maten på forhånd. Osteiskake er en perfekt kandidat for fest, da den kan lages et par uker i forkant om du ønsker. Jeg for min del er aldri så flink til å planlegge, og klarer kanskje å få den ferdig et par dager før. Men det er og kjekt.
Tenker du at du ikke kan lage iskake fordi du ikke har iskremmaskin kan jeg berolige deg nå. Denne iskaken lages helt uten iskremmaskin og må heller ikke røres i mens den fryses. Du trenger dog en boks med søtet kondensert melk (ikke Viking melk) som du får kjøpt i mange dagligvareforretninger. Er du så heldig å ha en innvandrerbutikk i nærheten kan du stikke innom der og kjøpe melken for en rimeligere penge.
Og om ikke 2 gode ting med kaken var godt nok, så trenger ikke denne kaken steking heller. Har du en food processor og en kjøkkenmaskin lager du altså denne kaken på null komma niks.
Jeg har pyntet med en blanding av bær. Bringebær, bjørnebær, moreller og rips. Skal det være fest er det flott å kunne være litt ekstravagant med bær. Det ser flott ut og er godt å spise med iskaken. Drys gjerne litt melis eller spiselig glitter over det hele for å gjøre den ekstra fin.
Vil du ikke bruke bær kan du ha litt sjokolade på toppen for eksempel. Eller servere med en bærsaus, gjerne lunken. Her gjør du akkurat som du vil.
Lyst å prøve andre iskaker – klikk her for flere oppskrifter på iskaker.
Tror du mascarpone kan erstatte kremost i denne oppskriften?
Hei Helene
Ja, det tror jeg!
hilsen
ina