Carpaccio av røkt laks med sprøstekt kapers

Carpaccio av røkt laks

Carpaccio av røkt laks er en nydelig liten forrett eller noe å servere med drinks som en liten snack.

Prikken over i’en er definitivt sprøstekte kapers som ikke bare gir ‘crunch’ men også god smak. Når det er sagt, så er det kombinasjonen av alt her – den røkte laksen, løken, den litt syrlige dressingen og sprøstekte kapers som er utrolig godt.

Skal du servere det som fingermat er det lurt å servere med tynne skiver baguette slik at du kan lempe laksen oppå. Serveres det som forrett, kan du enten lage ferdige porsjoner på tallerkner, eller servere som her på et fat som alle kan forsyne seg fra.

Carpaccio av røkt laks

På utkikk etter flere ideer til forrett? Ta en titt på disse oppskriftene:

Carpaccio av røkt laks

Print

4 porsjoner

Ingredienser

200g røkelaks i fine skiver

1 sjalottløk i fine skiver

2 ss kapers

2 ss stekeolje

Dressing

50ml olivenolje

1 ss grovkornet sennep

1 ts Dijon sennep

1 sitron

Salt og pepper

Frisk dill til pynt

Fremgangsmåte

Fordel laksen pent utover en serveringstallerken.

Tørk kapers lett på et stykke kjøkkenpapir og stek i 3-4 minutter over høy varme i olje til de har fått litt farge og er sprøe.Legg stekte kapers på et kjøkkenpapir og la de avkjøle.

Lag dressingen.

Bland olivenolje med sennep. Smak til med sitronsaft, salt og pepper. Fordel dressingen over laksen.

Strø med sprøstekte kapers og sjalottløk.

Pynt gjerne med litt dill før servering. 

Håper det smaker!

Carpaccio av røkt laks
legg igjen en kommentar

Din epost adresse vil ikke publiseres. Info merket med * må fylles inn.

Recipe rating 5 Stars 4 Stars 3 Stars 2 Stars 1 Star

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.

Translate »