
En super digg sommersalat med pasta og kikerter har allerede slått an!
Smaksprøver er fordelt blant familiemedlemmer og naboer (ja, jeg snakker om dere på Bolina, mine damer) og tilbakemeldingene er gode. Typ ‘sykt godt’ og ‘når kommer oppskriften?’… Og det er jo alltid hyggelig å høre 🙂
Hva som gjør salaten sykt god er vanskelig å si. Kanskje det er balansen mellom grønnsaker og pastaen (ikke for mye pasta altså). Eller kanskje det er kombinasjon av grønnsakene – noen milde (paprika, agurk, gulrøtter) og noen med masse smak (reddik, ruccola).
Eller kanskje det er kombinasjonen av kikerter – noen ustekte og noen sprøstekte med krydder.
Eller kanskje det er vinaigretten som er en enkel blanding av sitron, olje og sennep.
Kanskje det rett og slett bare en god kombinasjon av alt. Salaten kan i hvert fall anbefales på det sterkeste. En frisk salat som tilfeldigvis også har litt pasta oppi.

Og du, er du glad i salater, så finner du mange forskjellige her på bloggen. Ta en titt på alle her, eller ta en titt på disse som for tiden er mine favoritter:
- frisk salat med jordbær, spinat og valmuefrø
- agurksalat med fennikel
- grillet auberginesalat med yoghurtdressing
- asiatisk biffsalat
- potetsalat med asparges og erter

Glad i salater?
Da vil du elske den nye boken min SKIKKELIG GODE SALATER!
Du finner den hos ARK (klikk her) og Norli (klikk her) – eller kjøp den direkte fra forlaget her.
Har fått salaten servert av en venninne idag. Veldig god og mettende. Den skal jeg lage selv.