Og da var 2 fotodager hos flinkeste Nadin ferdige og mange fine bilder er tatt for den nye boken min som kommer til høsten.
Ja, for jeg har vel fortalt at jeg har jobbet med ny bok, eller?
Ble plutselig litt usikker her.. 🙂
Det blir nr. 3 i serien ‘Skikkelig gode…’ og jeg skal snart fortelle mer om den, men ikke helt enda. Vi har enda en stor jobb foran oss med redigering av tekst og bilder, men denne delen er den jeg gleder meg mest til. Å se det du har jobbet med i over ett år faktisk bli til en bok. Det er like spennende hver gang!
Det jeg kan fortelle, er at det blir en bok stappfull med skikkelig gode oppskrifter, flotte bilder, noen små historier og gode tips og råd. Jeg tror du kommer til å like boken!
I mellomtiden er det tid for ukens oppskrifter, og med det sommerværet vi har her nå, blir det noen sommerlig oppskrifter også.!
Ønsker den en nydelig uke – spis godt!
ina
UKENS OPPSKRIFTER
POTETER MED DIPP
Først stekes potetene, så knuses de og pensles de med en nydelig smaksatt smør (hvitløk, rosmarin, og så videre) før de settes i ovnen igjen for å bli sprø. Server de på et fat, som her, med rømme og spis med hendene som en snack.
De kan også selvsagt serveres som tilbehør, men av og til er det godt å bare spise poteter …
TEX-MEX KYLLINGSPYD
Skikkelig gode grillspyd servert i en tortilla og klassisk tex-mex tilbehør!
ASIATISKE KYLLINGSPYD
Saftig kylling med asiatiske smaker! Passer godt til kål- og nudelsalater.
PASTASALAT
Pastasalat med avokado, mozzarella og tomater!
For å sikre at den er ordenlig smakfull kjører jeg 2 dressinger. En enkel vinaigrette for pastaen og en like enkel pesto som du gjerne kan servere ved siden av etter å ha rislet noe over den ferdige salaten.
NUDELBOWL
Nudler med kylling, grønnsaker og en litt spicy saus!
BLÅSKJELL
Blåskjell i kokosmelk smaksatt med hvitløk, ingefær og chili – må prøves!
ENKEL RABARBRAKAKE
Den største jobben er å legge rabarbra i pent mønster på toppen av kaken, men det er strengt talt ikke nødvendig.
RABARBRAKAKE I LANGPANNE
En enkel kake med sesongens rabarbra!
RARBRASYLTETØY MED VANILJE

Lages hvert år når rabarbraen er i sesong!








