En ny uke starter straks og det er på tide med ukens oppskrifter!
Jeg har kjøpt meg litt vår på Mester Grønn og har noen blomstrende eplegrener i en vase foran meg. Litt vårstemning altså og en påminnelse om at dagene blir 30 minutter lengre for hver uke som går ☀️
Jeg er forlengst ferdig meg julemat (alle rester er nå spist) og er nå klar til å lage hva som helst. Gjerne med masse smak. Og som metter. Og som varmer.
Her er mitt forslag til ukens oppskrifter, håper du finner masse du fikk lyst å lage du og!
Ha en nydelig uke – spis godt!
klem
Ina ♡
PS.
TIRSDAG 16.JANUAR, i forbindelse med 4 års dagen til ELTEFRI BAKST kan boken kjøpes til 🎉🎉🎉 JUBILUEMSPRIS 249.–🎉🎉🎉 (før pris 399.-) kun hos Frisk Forlag. Det blir påminnelser på dagen i mine kanaler 🙂

UKENS OPPSKRIFTER
Gul som solen kyllingcurry
En nydelig kyllingcurry med blomkål og squash, som du gjerne kan diske opp med i hverdagen. Vakker er den også med sin solgule farge ☀️
Lasagne
«Du vil ikke tro det er vegetarlasagne» er lett å lage og ordentlig digg. Anbefaler å prøve!
Minestrone
En suppe for hele familien med masse godt oppi!
U K E N S S A L A T
Roselnkålsalat med klementiner
En frisk salat ispedd quinoa (erstatt med bygg, ris eller perlespelt) som passer godt som tilbehør både til lunsj eller middag.
Den kan selvsagt også spises som et måltid i seg selv – gjerne med eltefritt brød som tilbehør….
Kylling med cashewnøtter
En favoritt blandt store og små!
Spicy biff med paprika
Biffstrimler og paprika i en litt spicy saus nam!
Pizza i langpanne
Det er alltid litt nostalgisk å lage pizza i langpanne. Minner om kjøttdeig pizzaen med Jarlsberg ost strømmer tilbake. Ikke noe vondt om pizza fra fortiden altså, men denne er bedre.
Laget med eltefri deig (som du gjerne kan lage noen dager i forveien om du vil) og toppet med tomatsaus, pølse og masse annet godt.
Dette er helgens pizza!
Eltefrie rundstykker
Enkle å lage og lurt å ha et lager av i frysen.
Eltefrie solskinnsboller
Når du har lyst på noe ordentlig godt!