UKENS OPPSKRIFTER

Lurer du på hva du skal lage til middag neste uke? Her har jeg plukket 6 gode og tildels lettvinte middager fra bloggen.

Jeg har også lagt ved 4 nydelig sylteoppskrifter med seseongens bær, slik at du kan mimre tilbake til sommeren når det en gang blir mørkt og klart ute igjen.

Ha en nydelig uke – spis godt!


UKENS OPPSKRIFTER


SOPP STROGANOFF

sopp stroganoff

Det er for lengst mulig å sanke sopp i skogen, og for oss som ikke gjør det (eller ikke finner gullet i skogen rett og slett) er det heldigvis også til å få kjøpt. 

Og da lager man sopp stroganoff selvfølgelig. En nydelig soppstuing i en rømmesaus, krydret med litt paprika og med spinat rørt inn til helt til slutt. 

Server mer ris, nudler eller poteter om du vil. 

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


KREMET KYLLINGGRYTE


Alt-i-ett kremet kyllinggryte med poteter og spinat

En alt-i-en gryte variant med kyllinglår, poteter og spinat i en herlig kremet saus. 

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


MINESTRONESUPPE


minestrone

En tomatbasert suppe med pasta, bønner og masse grønnsaker. En skikkelig innertier av en suppe!

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


FAVORITT LASAGNE


Lasagne

Lasagne med lettvinte kjøttboller er en liten vri på klassisk lasagne. Pølsefarse trilles til små kjøttboller og legges i tomatsaus. 

Så er det lag på lag med denne kjøttsausen, hvitsaus og lasagneplater. Og masse ost innimellom og på toppen selvsagt. 

Denne oppskriften lager 2 lasagner – frys gjerne den ene, så har du til den dagen det ikke er tid å lage mat fra bunnen av. 

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


LAKS MED WOW-FAKTOR


Enkel laksemiddag med ertepurée og wow-faktor

Dette er ikke annet enn laks og ertepuré. Prikken over i’en er en litt syrlig vinaigrette som helles over det hele før servering. 

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


TA VARE PÅ SOMMEREN


Ta vare på sommeren ved å sylte sommerens frukt og bær. Ingenting smaker bedre enn hjemmelaget syltetøy med minner om sommeren, midt i mørketiden.

Og nei, det er ikke vanskelig. 

Klikk på bildene for å komme direkte til oppskriftene på kirsebærsyltetøy med rips, stikkelsbærsyltetøy med vanilje, bringebærsyltetøy med sjokolade og bringebæreddik.

legg igjen en kommentar

Din epost adresse vil ikke publiseres. Info merket med * må fylles inn.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.

Translate »