HØSTENS SALATER

Jeg er tilhenger av å spise salater gjennom hele året !

Å spise salat (gjerne hver dag) er ikke bare sunt, men det er godt. Og så er det en enkel måte å få i seg mange gode grønnskaer. 

De fleste salater kan du oppbevare noen dager i kjøleskapet. Ta den frem til lunsj (eller pakk den i matpakken) eller middag. Eller spis salat som en liten forrett før middagen. Eller på kvelden om du fortsatt er litt småsulten. Noen salater passer til og med til frokosten…

Her har du 9 salater som er fine å lage om høsten, med kål, gulrøtter, beter og annet godt som er i sesong nå. 

God helg og så håper jeg at dette inspirerer til mer salat på bordet 🙂

Spis mer salat!

klem

ina


HØSTENS SALATER


OVNSBAKT BETE- OG GULROTSALAT

OVNSBAKT BETE- OG GULROTSALAT MED QUINOA OG KÅL

Dette er høstsalaten sin det!

Ovnsbakte beter og gulrøtter (gjerne i forskjellige farger) blandes med quinoa og grønnkål og serveres med en nydelig tahinidressing. 

Dette er en en salat du kan servere som et måltid i seg selv, til lunsj for eksempel. Den passer også godt som tilbehør til kjøtt eller kylling – tenk helstekt kylling for eksempel….. 

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


BLOMKÅLSALAT NR. 1


Blomkålsalat med ristede kikerter

En frisk og sprø blomkålsalat som du kan ha med i matpakka eller servere som tilbehør til de fleste måltidene.

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


BLOMKÅLSALAT NR.2


Ristet blomkålsalat med sprøstekte kikerter og avokado

En nydelig salat med krydret og ovnsbakt blomkål blandet med andre gode grønnsaker. 

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


VENNESALATEN


Vennesalaten

Vennesalaten, fordi det ryktes at Jennifer Aniston spiste denne (eller i hvertfall veldig lignende) salaten hver dag på Friends innspillingen.

Og det skjønner jeg godt!

For denne salaten er ikke bare lett å lage, den er også veldig lett å like. Den holder seg godt, så du kan spise den til lunsj flere dager på rad. 

Den egner seg også utmerket som tilbehør til middagen.

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


REGNBUESALAT


Regnbuesalat med tahinidressing og sprøstekte kikerter

En salat jeg serverer hele året, men spesielt på litt gråværsdager der det er ekstra godt med noe fargerikt på tallerkenen.

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


BROKKOLISALAT


Brokkolisalat med sprøstekte kikerter

En frisk og sprø brokkolisalat toppet med sprøstekte kikerter. En god hverdagssalat som passer til alt!

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


TACOSALAT


Tacosalat med kjøttdeig

Hva med å servere tacosalat på tacokvelden til en forandring?

Disk opp med noen digge ostequesdillas som tilbehør om du vil (oppskriften finner du her), men det holder egentlig med salaten

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


OVNSBAKT AUBERGINESALAT


OVNSBAKT AUBERGINESALAT MED YOGHURTDRESSING

Server med godt brød – det er alt denne salaten trenger som tilbehør.

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


NUDELSALAT


Nydelig nudelsalat med grønnsaker og en asiatisk dressing

Denne fargerike salaten egner seg også som et måltid i seg selv eller som tilbehør til grillspyd for eksempel. 

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN

legg igjen en kommentar

Din epost adresse vil ikke publiseres. Info merket med * må fylles inn.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »