UKENS OPPSKRIFTER

Hvis du mener at det manglet ‘ ukens oppskrifter’ fra meg forrige søndag, så har du helt rett. Det var midt i påsken, jeg koste meg fælt og glemte det helt! Sorry!!

Men, jeg tenker at du klarte deg helt fint uten, for du vet at bloggen er alltid tilgjengelig, og oppskriftene ligger bare og venter på deg der 🙂

Nå er påsken over, og våren er her. Snakk om å gå fra en god ting til en annen! Gatene vaskes, planter spirer og fuglene kvitrer som aldri før. 

Denne helgen har jeg invitert venninner på hyttetur ved sjøen. Bading blir det nok ikke, men jeg håper på noen solstråler slik at vi kan sette oss i hytteveggen og skravle. Det er mye å prate om disse dager, og det er godt å få pratet om det. 

Ellers er jeg også i gang med golfen igjen. Litt usikker på om jeg har nevnt det før, men etter en pause på 25 år+ har jeg tatt et opp igjen, og du verden så gøy det er! Golf blir også et innslag nå til helgen, da alle venninner som er med på tur (og som ikke spiller golf..enda) ville prøve seg på driving range. Krysser fingre for at de synes at dette er noe de også kunne tenke seg drive på med fremover 🙂

Men la oss komme til saken, du er her for oppskrifter og de skal du nå få. 9 skikkelig gode oppskrifter ligger klart for deg her og jeg håper inderlig at du finner noe som frister!

Ha en nydelig uke, spis godt!

klem

ina


UKENS OPPSKRIFTER


KYLLING SOUVLAKI

Kylling souvlaki

Hvis du har fått frem grillen for sesongen (eller kanskje du pakket den aldri bort) så legg disse deilige kyllingspydene på grillen. Hvis ikke, går det fint å steke de i stekepannen eller i ovnen.

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


KYLLING SATAY

Kyllingsatay med peanøttsaus og brokkoli (rask middag)

Nok en kyllingspyd variant, denne gangen med indisk vri. Oppskrift på deilig peanøttsaus får du også med på kjøpet!

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


GRØNN PIZZA


Grønn pizza

En grønn, eller skal vi si vårlig pizza, toppet med blant annet brokkoli og avokado. Vidunderlig godt!

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


SASHIMISALAT


Sashimisalat med laks, quinoa og betechips

En nydelig (og fargerik) sashimisalat med laks er godt både til lunsj, forrett eller middag. Betechips har jeg laget selv, men de kan saktens kjøpes. Det er viktig med litt krønsj, så kjøp (vanlig salte chips fungerer også) hvis du ikke har tenkt å lage.

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


ONE POT PASTA


One pot pasta med kjøttsaus

Pasta som kokes direkte i kjøttsausen – super hverdagsmiddag!

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


CARPACCIO


Carpaccio av røkt laks

Nydelig carpaccio av røkt laks med sprøstekt kapers!

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


BAGELS


bagels

Jeg vet, jeg minner der ofte om disse bagels, men jeg synes de så vel verdt innsatsen! 

Og tenk så deilig å kunne hente seg hjemmelagde bagels fra frysen, tine de i brødristeren og lage noe ordentlig godt til deg selv på null komma niks. 

Du vil garantert takke deg selv for at du bakte disse, bare pass på å bake mange nok når du først er i gang.

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


SJOKOLADEKAKE


Sjokoladekake på 1,2,3

Av og til må det gå raskt, og da er denne kaken redning. Du lager den nemlig på 1,2,3..

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN


KOKOSRUTER


Magiske kokosruter med sjokolade

Kokosruter med sjokolade – hva kan være bedre enn det?

KLIKK HER FOR OPPSKRIFTEN

legg igjen en kommentar

Din epost adresse vil ikke publiseres. Info merket med * må fylles inn.

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.

Translate »