Vanilje cupcakes med karamellisert popcorn og salt karamell (ca. 24 stykk)
Cupcakes er jo en fantastisk ting, men må lages på den rette måten. Og da tenker jeg mest på glasuren. Jeg klarer ikke cupcakes med milevis av glasur på toppen. Ikke liker jeg fondant heller. Og ikke liker jeg for mye dill dall. Så selv om disse cupcakesene ser veldig overdådige ut, så er de ikke det. Det ligger ca. en spiseskje med glasur på toppen, og da jeg ikke er en mester med sprøyteposen ( vi er ikke akkurat uvenner, men når den ikke gjør helt som jeg vil så…) er det pyntet med popcorn på toppen.
Synes du det er for voldsomt, er det ingenting i veien for å forenkle de. Sløyf karamellisert popcorn om du vil og ønsker du ikke karamellsaus, lager du bare halvparten av det som er angitt i oppskriften (andre halvparten blander du inn i smørkremen).
Jeg anbefaler dog å lage de som beskrevet i oppskriften. Så kan du heller sløyfe eller forenkle det ene eller det andre neste gang om du ikke var helt overbevist.
Glad i cupcakes/muffins? Prøv også disse:
- Schwarzwalder cupcakes – sjokolade, kirsebær og krem i en cupcake
- rocky road cupcakes – med sjokoladebiter, marshmallows og nøtter
- sjokoladecupcakes med (eller uten) øl og saltstenger
- banancupcakes med peanøttsmør
- de beste sjokolade cupcakes
- ostekake cupcakes med aprikos
- cappuccino cupcakes – cupcakes med en hint av kaffe
- sjokolademuffins med ekstra mye sjokolade
- sitronmuffins med valmuefrø
Muffinsen smakte helt greit. Kremen smakte bare smør. Men sausen og popkornet var veldig godt å enkelt å lage. MUffinsen ble alt i alt helt grei men jeg ville ikke lagd det igjen
Denne oppskriften skal definitivt prøves! Muligens allerede neste uke 😀
Så bra Linn – håper de faller i smak 🙂
Dette er bare det mest fristende en søtmons har sett på lenge.Blir nok søndagens kaffekos dette.
Så bra Mari Ann – da kan du bare glede deg til søndagen 🙂
hilsen
ina
Nei så merkelig, jeg satt nettopp og lette etter oppskrift på karamellisert popcorn! Jeg mener å ha sett disse i et nummer av Bake også? De ser supre ut! Og det er fra en som elsker frosting 🙂